Майбутнє IT-галузі в 2017 році - це штучний інтелект, «розумні» речі, віртуальна і доповнена реальність і блокчейн, розвинені технологічні платформи для бізнесу. Такі висновки зробили експерти дослідницької компанії Gartner на симпозіумі ITxpo 2016, який пройшов в Орландо.
На думку віце-президента Gartner Девіда Кирли (David Cearley), 10 названих стратегічних трендів підготують основу для інтелектуальної цифрової мережі. Всі технології охоплюють передові методи машинного навчання і розвиток штучного інтелекту, взаємопроникнення фізичного і цифрового світів.
У 2017 році дослідники звернуть увагу на обробку природної мови і нейронних мереж. Глибокі нейронні мережі (ДПС) вийдуть за рамки класичних обчислень і почнуть служити для створення систем, які можуть самостійно вивчати навколишній світ. Тобто ДПС допоможуть автоматизувати завдання і вирішити проблеми, пов'язані з трендом «інформація про все».
Просунуті алгоритми дозволять зробити інтелектуальними просто «розумні» машини - від безпілотних автомобілів до віртуальних помічників.
Експерти Gartner радить організаціям подумати про те, як вони зможуть використовувати ці технології, щоб бути конкурентними.
Це можуть бути програми, які допомагають людині в повсякденних справах, на зразок «розумного» сортувальника електронних листів. Інший варіант - більш складні віртуальні помічники, орієнтовані в тому числі на бізнес. Експерти Gartner стверджують, що до 2018 року більшість з найбільших в світі компаній почнуть використовувати інтелектуальні програми, щоб поліпшити якість обслуговування клієнтів.
У цей список входять вже відомі девайси, такі як дрони, безпілотні автомобілі або 3D-принтери. Також мова йде і про гаджети майбутнього, інтелектуально взаємодіючі з людиною. Буде створено так званий «інтернет речей» (IoT: Internet of Things). Це можуть бути датчики на виробництві, «розумні» протези і чіпи в медицині, пристрої, що забезпечують безпеку дітей, і багато іншого.
Технології віртуальної і доповненої реальності вже широко застосовуються. VR відмінно працює в передачі унікального досвіду інших людей і використовується в дистанційному навчанні. AR дозволить різним підприємствам накладати графіку на об'єкти в реальному часі, звичайно, це поліпшить виробничий процес.
Такі технології стають все більш доступними. Вам не потрібно купувати шолом віртуальної реальності за $ 1000, а досить простих картонних окулярів для смартфона за $ 15. З їх допомогою ви зможете легко подивитися 3D-відео і «походити» по різноманітним місцях нашої планети.
Так називають динамічну модель фізичної речі або середовища, засновану на сенсорних датчиках. Ця технологія буде використовуватися в різних сферах для моделювання, аналізу та контролю. Цифровий «двійник», наприклад, в промисловості, дозволить виявити слабкі місця реальної системи для проведення ремонту. За оцінкою експертів, протягом найближчих 3-5 років цифрових близнюків знайдуть «сотні мільйонів речей».
По-іншому технологію блокчейн називають «ланцюжком розподілених даних». Вона існує у вигляді бази і містить інформацію про всі транзакції, проведені учасниками системи. Інформація зберігається у вигляді «ланцюжка блоків», в кожному з яких записано певну кількість транзакцій.
Технологія може оптимізувати великі реєстри урядів і корпорацій, структурувати великий обсяг даних, забезпечити прозорість будь-яких дій.
Ще технологія може допомогти малому і великому бізнесу: підвищити ефективність, скоротити штат і звести паперовий документообіг до мінімуму.
Експерти Gartner вважають, що буде створена динамічна мережа між людьми, процесами, послугами та речами. І вона зможе підтримувати інтелектуальні цифрові екосистеми. По суті, це новий цифровий досвід взаємодії людей один з одним і пристроями. Скоро пошукові системи, онлайн-сервіси та різні програми зможуть приймати і коректно обробляти будь-які голосові команди.
В майбутньому кожна компанія буде працювати з поєднанням п'яти цифрових технологічних платформ: інформаційні системи, досвід роботи з клієнтами, аналітика і прогнозування, IoT і бізнес-екосистеми. Зокрема, створення нових платформ, послуг для IoT і діалогових систем стане одним з ключових напрямків до 2020 року. Так що компанії повинні вирішити, яким чином вони будуть розвивати платформи для вирішення завдань цифрового бізнесу.
Технології проникають усюди, взаємодія людини з цифровим світом вже стає безперервним процесом. Це відбувається за рахунок глобального поширення Інтернету, підключення до нього всіх основних пристроїв і їх синхронізації. Найбільш простий приклад - «розумний» будинок.
Таке взаємопроникнення технологій дозволить нам оптимально використовувати всі компоненти глобальної IT-мережі (смартфон, ноутбук, автомобіль, телевізор).
Зі збільшенням числа хакерських атак компанії повинні будуть задуматися про цифрову безпеку. Незабаром забезпечення багаторівневої безпеки стане важливою вимогою для будь-якого підприємства. На думку експертів, лідери в області IT повинні сконцентруватися на виявленні і ліквідації загроз.
І в цій ситуації може стати в нагоді блокчейн-технологія. Справа в тому, що при її використанні ідентифікація людини, контроль і перевірка достовірності займають мінімальний час. До того ж блокчейн гарантує абсолютну точність.
Центр інноваційних технологій «ПРОГРАМА» надає послуги з інформатизації на IT-ринку України. Ми зібрали не тільки професійних програмістів, але й фахівців, що мають навички управління процесами, ресурсами, ризиками. Згуртована і професійна команда досвідчених, висококваліфікованих фахівців здатна вирішувати найскладніші задачі, що вимагають нестандартних підходів і компетентності — від консалтингу до автоматизації бізнес-процесів.