Інновації

Топ-10 технологій 2017 року

Майбутнє IT-галузі в 2017 році - це штучний інтелект, «розумні» речі, віртуальна і доповнена реальність і блокчейн, розвинені технологічні платформи для бізнесу. Такі висновки зробили експерти дослідницької компанії Gartner на симпозіумі ITxpo 2016, який пройшов в Орландо.

На думку віце-президента Gartner Девіда Кирли (David Cearley), 10 названих стратегічних трендів підготують основу для інтелектуальної цифрової мережі. Всі технології охоплюють передові методи машинного навчання і розвиток штучного інтелекту, взаємопроникнення фізичного і цифрового світів.

1. Штучний інтелект і машинне навчання

У 2017 році дослідники звернуть увагу на обробку природної мови і нейронних мереж. Глибокі нейронні мережі (ДПС) вийдуть за рамки класичних обчислень і почнуть служити для створення систем, які можуть самостійно вивчати навколишній світ. Тобто ДПС допоможуть автоматизувати завдання і вирішити проблеми, пов'язані з трендом «інформація про все».

Просунуті алгоритми дозволять зробити інтелектуальними просто «розумні» машини - від безпілотних автомобілів до віртуальних помічників.

Експерти Gartner радить організаціям подумати про те, як вони зможуть використовувати ці технології, щоб бути конкурентними.

2. Інтелектуальні додатки

Це можуть бути програми, які допомагають людині в повсякденних справах, на зразок «розумного» сортувальника електронних листів. Інший варіант - більш складні віртуальні помічники, орієнтовані в тому числі на бізнес. Експерти Gartner стверджують, що до 2018 року більшість з найбільших в світі компаній почнуть використовувати інтелектуальні програми, щоб поліпшити якість обслуговування клієнтів.

3. «Розумні» речі

У цей список входять вже відомі девайси, такі як дрони, безпілотні автомобілі або 3D-принтери. Також мова йде і про гаджети майбутнього, інтелектуально взаємодіючі з людиною. Буде створено так званий «інтернет речей» (IoT: Internet of Things). Це можуть бути датчики на виробництві, «розумні» протези і чіпи в медицині, пристрої, що забезпечують безпеку дітей, і багато іншого.

4. Віртуальна (VR) і доповнена (AR) реальність

Технології віртуальної і доповненої реальності вже широко застосовуються. VR відмінно працює в передачі унікального досвіду інших людей і використовується в дистанційному навчанні. AR дозволить різним підприємствам накладати графіку на об'єкти в реальному часі, звичайно, це поліпшить виробничий процес.

Такі технології стають все більш доступними. Вам не потрібно купувати шолом віртуальної реальності за $ 1000, а досить простих картонних окулярів для смартфона за $ 15. З їх допомогою ви зможете легко подивитися 3D-відео і «походити» по різноманітним місцях нашої планети.

5. Цифрові «двійники»

Так називають динамічну модель фізичної речі або середовища, засновану на сенсорних датчиках. Ця технологія буде використовуватися в різних сферах для моделювання, аналізу та контролю. Цифровий «двійник», наприклад, в промисловості, дозволить виявити слабкі місця реальної системи для проведення ремонту. За оцінкою експертів, протягом найближчих 3-5 років цифрових близнюків знайдуть «сотні мільйонів речей».

6. Блокчейн

По-іншому технологію блокчейн називають «ланцюжком розподілених даних». Вона існує у вигляді бази і містить інформацію про всі транзакції, проведені учасниками системи. Інформація зберігається у вигляді «ланцюжка блоків», в кожному з яких записано певну кількість транзакцій.

Технологія може оптимізувати великі реєстри урядів і корпорацій, структурувати великий обсяг даних, забезпечити прозорість будь-яких дій.

Ще технологія може допомогти малому і великому бізнесу: підвищити ефективність, скоротити штат і звести паперовий документообіг до мінімуму.

7. Діалогові системи

Експерти Gartner вважають, що буде створена динамічна мережа між людьми, процесами, послугами та речами. І вона зможе підтримувати інтелектуальні цифрові екосистеми. По суті, це новий цифровий досвід взаємодії людей один з одним і пристроями. Скоро пошукові системи, онлайн-сервіси та різні програми зможуть приймати і коректно обробляти будь-які голосові команди.

8. Цифрові технологічні платформи

В майбутньому кожна компанія буде працювати з поєднанням п'яти цифрових технологічних платформ: інформаційні системи, досвід роботи з клієнтами, аналітика і прогнозування, IoT і бізнес-екосистеми. Зокрема, створення нових платформ, послуг для IoT і діалогових систем стане одним з ключових напрямків до 2020 року. Так що компанії повинні вирішити, яким чином вони будуть розвивати платформи для вирішення завдань цифрового бізнесу.

9. Механіка додатків і сервісів

Технології проникають усюди, взаємодія людини з цифровим світом вже стає безперервним процесом. Це відбувається за рахунок глобального поширення Інтернету, підключення до нього всіх основних пристроїв і їх синхронізації. Найбільш простий приклад - «розумний» будинок.

Таке взаємопроникнення технологій дозволить нам оптимально використовувати всі компоненти глобальної IT-мережі (смартфон, ноутбук, автомобіль, телевізор).

10. Адаптивна архітектура безпеки

Зі збільшенням числа хакерських атак компанії повинні будуть задуматися про цифрову безпеку. Незабаром забезпечення багаторівневої безпеки стане важливою вимогою для будь-якого підприємства. На думку експертів, лідери в області IT повинні сконцентруватися на виявленні і ліквідації загроз.

І в цій ситуації може стати в нагоді блокчейн-технологія. Справа в тому, що при її використанні ідентифікація людини, контроль і перевірка достовірності займають мінімальний час. До того ж блокчейн гарантує абсолютну точність.

ВАС ЦЕ ЗАЦІКАВИЛО?
ЗВ'ЯЖИТЬСЯ З НАМИ

Центр інноваційних технологій «ПРОГРАМА» надає послуги з інформатизації на IT-ринку України. Ми зібрали не тільки професійних програмістів, але й фахівців, що мають навички управління процесами, ресурсами, ризиками. Згуртована і професійна команда досвідчених, висококваліфікованих фахівців здатна вирішувати найскладніші задачі, що вимагають нестандартних підходів і компетентності — від консалтингу до автоматизації бізнес-процесів.

НАША АДРЕСА

04073

Україна

м. Київ, вул.Сирецька, 35

Надішліть
повідомлення

Tel: +38(044)4994020

Mob: +38(044)6052050

Email: office@cit-program.com

Web: www.cit-program.com

РОБОЧИЙ ЧАС

ПОНЕДІЛОК - П'ЯТНИЦЯ

10:00 - 18:30

МИ
НА КАРТІ

team-member1
Розробка програмного забезпечення
+380444994020
development@cit-program.com
team-member2
Створення Web-сайтів
+380444994020
web@cit-program.com
team-member3
Встановлення та обслуговування охоронних систем
+380444994020
security@cit-program.com
team-member4
IT - аутсорсинг
+380444994020
itoutsourcing@cit-program.com