Технології штучного інтелекту

https://cit-program.com/wp-content/uploads/2021/09/when_innovation_invents_commentary_social.jpg

Компанія CIT PROGRAM LLC пропонує послуги з розробки новітніх технологій з використанням штучного інтелекту.

На сьогоднішній день штучний інтелект – це одна із галузей, що розвиваються найстрімкіше. Головним напрямком цієї сфери є розробка технологічних рішень, які працюють за принципом людського інтелекту або близько до нього.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2020 №1556-р схвалено «Концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні», що визначає пріоритетні сфери, в яких реалізуються завдання державної політики розвитку галузі штучного інтелекту: наука, інформаційна безпека, кібербезпека, правосуддя, економіка, правове регулювання та етика, освіта, оборона, публічне управління.
Основні завдання в галузі кібербезпеки при розвитку штучного інтелекту – захистити комунікаційні, інформаційні та технологічні системи. Планується також створення національних інформаційних систем, платформ і продуктів, щоб зменшити частку іноземного програмного забезпечення. В галузі інформаційної безпеки застосування штучного інтелекту сприятиме забезпеченню національних інтересів, зокрема, виявлятимуть, запобігатимуть і нейтралізуватимуть інформаційні загрози.
Серед всіх технологій штучного інтелекту слід виділили наступні, які найбільш здатні серйозно змінити бізнес-процеси вже сьогодні.
На переконання експертів, нехтувати створенням систем управління штучним інтелектом на підприємствах не можна. Це необхідно, в тому числі, для розуміння і контролю потенційних ризиків, пов'язаних з регулюванням і можливістю шкоди для репутації. Система управління штучного інтелекту будується на спеціально розроблених політиках запобіганні системних помилок: упередженості, дискримінації користувачів або груп користувачів за тими чи іншими ознаками і інших можливих негативних наслідків.
При розробці систем управління штучним інтелектом рекомендується приділяти увагу трьом областям: довіра, прозорість і принципам етнокультурного різноманіття.
Ще кілька років єдиною можливістю впровадити засоби штучного інтелекту була самостійна розробка цих систем. Однак сьогодні більшість організацій вважають за краще не розробляти такі рішення і навіть не купувати «окремі системи штучного інтелекту», а отримувати засоби штучного інтелекту у складі корпоративних додатків.
Серед завдань, які дозволяють вирішувати машинне навчання - це персоналізація обслуговування клієнтів, динамічне ціноутворення, діагностика захворювань, протидія «відмиванню» грошей і багато іншого. Принцип дії засобів машинного навчання - виявлення закономірностей, присутніх в даних, із застосуванням математичних моделей. Машинне навчання використовується все ширше, чому сприяють стрімкі темпи зростання даних в організаціях і активний розвиток обчислювальних інфраструктур.
Машинне навчання допомагає оптимізувати процеси і знаходити нові рішення задач бізнесу в самих різних галузях.
«Особа» штучного інтелекту, з яким ми стикаємося майже щодня, також змінюють процеси, що стосуються взаємодії з клієнтами.
Чат-боти можуть бути текстовими і голосовими, на стандартні запитання вони відповідають за сценарієм, складеним заздалегідь з урахуванням досвіду, накопиченого живими операторами. Вони можуть застосовуватися для вирішення завдань відділу кадрів чи служби технічної підтримки, допомагати адаптації співробітників на новому місці.
Але в найбільшій мірі ці рішення змінили процес обслуговування клієнтів. Якщо раніше користувачеві зазвичай доводилося вивчати інтерфейс взаємодії з системою, то тепер чат-бот «вивчає» користувача, «вгадуючи» його наміри і підказуючи подальші дії.
До систем доповненого інтелекту (augmented intelligence) відносяться засоби автоматизації, які допомагають підвищувати продуктивність розумової праці людини. Вони допомагають організувати «партнерство» між людьми і штучним інтелектом, в якому перші грають важливу роль.
Використання штучного інтелекту в цій якості допомагає зменшити обсяг рутинної роботи і, відповідно, кількість помилок в ході її виконання. А участь людини, в свою чергу, знизить ризик, пов'язаний з автоматизованим прийняттям рішень - за рахунок того, що людина зможе вирішити питання, відповідей на які штучний інтелект ще не вміє.
https://cit-program.com/wp-content/uploads/2021/09/n_8835_97106578.jpg
Штучний інтелект - це область, яка займається розробкою інтелектуальних комп'ютерних систем, тобто систем, що володіють можливостями, які ми традиційно пов'язуємо з людським розумом - це розуміння мови, навчання, здатність міркувати, вирішувати проблеми.
І якщо раніше найбільш «інтелектуальними» були засоби аналітики із вбудованими технологіями штучного інтелекту, то сучасні тенденції вимагають застосування систем штучного інтелекту у корпоративних додатках - систем ERP, CRM, кадрового менеджменту, офісних пакетів тощо.